„Najlepszy Dyplom 2016” dla Kamili Pawlak i Adrianny Dudy


2016-04-24

W ramach obchodów DNI OTWARTYCH szkoły, w piątek 22 kwietnia o godzinie 17.00, odbyło się otwarcie wystawy prac tegorocznych absolwentów. Niewątpliwym atutem wystawy jest jej interdyscyplinarny charakter. Oprócz prac z zakresu specjalności artystycznych obejmuje także prace końcowe z wybranych przez każdego ucznia dwóch przedmiotów artystycznych: rysunku i malarstwa lub rysunku i rzeźby.
W czasie wernisażu, którego gościem specjalnym był wybitny polski artysta Wojciech Siudmak, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszy Dyplom 2016”. Celem konkursu było wybranie i nagrodzenie najlepszej pracy dyplomowej oraz zachęcenie uczniów klas młodszych do wysiłku twórczego przy realizacji własnych dyplomów. Spośród prac konkursowych , które otrzymały ocenę celującą z egzaminu dyplomowego, Nagrodę otrzymała :

• w kategorii reklama wizualna - Kamila Pawlak za pracę p.t. „Współczesna charakteryzacja inspirowana najbardziej znanymi obrazami.”
nauczyciele prowadzący: Michał Biernacki oraz Remigiusz Kostera.• w kategorii formy użytkowe – snycerstwo - Adrianna Duda za pracę p.t. „ Rzeźba o funkcji dekoracyjnej i użytkowej – lalka teatralna inspirowana w formie i detalu snycerskim opisem wybranej postaci z literatury.”
nauczyciele prowadzący: Iwona Suchorska – Patyk oraz Edward Rogalski.


wszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie