Uroczyste otwarcie pierwszej wystawy na Skwerze im. Guido Recka


2016-06-26Wystawa została zorganizowana na skwerze przy Liceum Plastycznym w Szczecinie Miejsce to otrzymało nazwę Skweru im. Guido Recka . Na skwerze umieszczono elementy wystawiennicze, które mają służyć do prezentacji wystaw okolicznościowych promujących szkołę, sylwetki ludzi związanych z Liceum Plastycznym, artystów związanych ze środowiskiem szczecińskim - a tym samym miasto Szczecin. Wystawy mają na celu także ukazanie szerszej publiczności twórczego potencjału uczniów Liceum Plastycznego.
Na początek zaplanowano i zrealizowano wystawę złożoną z fotografii, dokumentów, reprodukcji dzieł związanych z życiem i twórczością artysty malarza i pierwszego dyrektora Liceum Plastycznego w Szczecinie.
Wernisaż w dniu 24 czerwca br. połączony z uroczystym otwarciem działalności na skwerze i zakończeniem roku szkolnego, przypomnieniem sylwetki Guido Recka. Przedstawiono historię szkoły i powojennego środowiska plastycznego na Po- morzu Zachodnim. Uczniowie przygotowali krótki happening, wystrzeliło konfetti. Zaszczycili nas licznie absolwenci, a wśród nich Andrzej Foryś pomysłodawca nadania imienia skweru. Dziękujemy Miastu Szczecin, a w szczególności Pani Dyrektor Wydziału Kultury. Wystawę można oglądać do końca wakacji. Zapraszamy

wszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie