Bogusz Żelech i Oskar Rekowski otrzymali 3 wyróżnienie na Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych „Multimedia w sztuce”


2016-11-26

MULTIMEDIA W SZTUCE 2016

W dniach 16-18 listopada w Zespole Szkół Plastycznych w Katowicach zorganizowane zostały już po raz 10. Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Multimedia w sztuce”. W tegorocznej edycji wzięło udział 18 szkół plastycznych z całej Polski: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Kielce, Kraków, Krosno, Lublin, Łódź, Nowy Wiśnicz, Opole, Płock, Radom, Poznań, Szczecin, Tarnów, Warszawa, Zduńska Wola i Katowice. Warsztaty poświęcone były w szczególności pracy w programach do obróbki filmu daVinci oraz programowi 3d. Dziesiąte spotkanie w ramach warsztatów było okazją do podsumowań których dokonał reż. Ireneusz Kaznocha, przedstawiając najciekawsze realizacje uczniowskie z poprzednich edycji, było także okazją do spotkań z byłymi uczestnikami warsztatów obecnie studentami wydziału animacji PWSTiTv, absolwentkami Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach Justyną Pazdan i Michaliną Musialik. Na zakończenie warsztatów każda szkoła zaprezentowała przygotowaną animację do tematu „Moje miejsce”. Twórcy animacji mieli możliwość na forum porozmawiać z jurorami na temat swojej pracy. Jak zawsze na zakończenie jury wybrało 3 najciekawsze animacje, których autorzy otrzymali nagrody, przyznano również nagrodę publiczności.

W tym roku:
1 wyróżnienie otrzymali uczniowie z LP w Zduńskiej Woli Karolina Kaszubska i Mateusz Wagan
2 wyróżnienie otrzymała uczennica ZSP w Katowicach Magdalena Botor
3 wyróżnienie otrzymali uczniowie z LP w Szczecinie Oskar Rekowski i Bogusz Żelech
Nagrodę publiczności otrzymała uczennica ZSP w Katowicach Magdalena Botor
Jak co roku warsztaty spełniły oczekiwania uczestników, którzy z niecierpliwością oczekują kolejnej edycji.
informacja za stroną internetową ZSP w Katowicach

MULTIMEDIA W SZTUCE 2011 - 2016

Do tej pory nasza szkoła brała 5 razy udział w warsztatach „Multimedia w Sztuce” w latach 2011 - 2016 z wyjątkiem roku 2015.
3 razy filmy naszych uczniów zostały wyróżnione przez jury:
2011 - film Marty Skórki „Upływający czas” - zdobył II miejsce
2012 - film Laury Mulicy i Anety Sieniawskiej „Sen” zdobył III miejsce
2016 - film Bogusza Żelecha i Oskara Rekowskiego „Disturbed wonderland” zdobył III miejsce

W głosowaniu publiczności czyli uczniów i nauczycieli film „Disturbed wonderland” Bogusza i Oskara został sklasyfikowany na drugim miejscu .
Trzeba podkreślić świetną atmosferę i profesjonalizm w przygotowaniu spotkania uczniów i nauczycieli ZSP w Katowicach i za każdym razem interesujący program. W tym roku mając trochę czasu do odjazdu pociągu udało nam się obejrzeć wystawę „Eksplozja Litery” w Rondzie Sztuki, być na otwarciu wystawy retrospektywnej Józefa Szajny w Muzeum Śląskim oraz w ekspresowym tempie obejrzeć „Galerię sztuki polskiej po 45” , wystawę „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” w nowo otwartym gmachu Muzeum Śląskiego.

Leszek Niedochodowicz
nauczyciel przedmiotu:
Podstawy fotografii i filmu
Projektowanie multimedialnewszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie