"SUJM NA POWAŻNIE!"


2016-12-02W dniach 23.11-25.11.16 głowy naszego Samorządu wzięły udział w Xu czyli Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich organizowanej przez V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie z patronatem Ministerstwa Edukacji, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego a nawet największego wydawnictwa na świecie, czyli Oxford Unity Press. Przez trzy dni czekało nas wiele ciekawych warsztatów i wykładów (na serio!), mających na celu wspomóc nasze działania w szkołach oraz poza nią. Uczyliśmy się pracy grupowej poprzez budowę wieży z makaronu spaghetti i osadzeniu na niej nie tak lekkiej pianki marshmallow, czy wysłuchiwaniu ciekawej historii jednego z gości, który będąc na szkoleniu w Belgii został pozbawiony rzeczy osobistych i wyrzucony na ulicę z plakietką „Nie jestem bezdomny. To element szkolenia.” Braliśmy również udział we wspaniałej debacie oksfordzkiej, genialnym środku rozwiązywania sporów. Wiele z rzeczy których się tam dowiedzieliśmy pozwolą nam usprawnić i jeszcze bardziej rozkręcić naszą społeczność szkolną. Jednak w tych dniach nie pizza i hektolitry kawy były dla nas najważniejsze :) Celem był konkurs na najlepszy projekt aktywizacji społeczności szkolnej. Każdy z gości został przyporządkowany do innej sekcji, w której to z innymi uczestnikami miał wymyślić niepowtarzalny i nowatorski program pod kątem nie tylko samej idei, ale również finansów, zalet i wad czy podziału zadań.
W ostatnim dniu konferencji zebraliśmy się w sali obrad Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, gdzie prezentowaliśmy swoje projekty oraz broniliśmy przed niewygodnymi pytaniami ze strony wrogich grup. Atmosfera na sali bardzo często robiła się gęsta a uczestnicy momentami bezlitośni. Było to naprawdę wspaniałe przeżycie, z którego wynieśliśmy wiele doświadczenia oraz nawiązaliśmy nowe znajomości. Nie wróciliśmy też z pustymi rękoma, oprócz podziękowań za udział, mamy indywidualne wyróżnienia, Maja Turkowska znalazła się w grupie zwycięskiej, bardzo przyczyniając się do zwycięstwa swojej sekcji (biedni ci co odpowiadali na jej pytania) natomiast Paweł Janicki został nagrodzony tytułem najaktywniejszego członka swojej grupy, który w sejmiku bronił program jak niedźwiedzica młode.
Pierwsza edycja Xu miała format ogólnopolski, projekt gościł samorządnych aż z małopolski. Z całego przedsięwzięcia nasz SUJM wyniósł same pozytywny, teraz pozostaje nam tylko obrócić nabyte doświadczenie w czyn.

wszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie