" signum temporis " - wystawa fotografii Nikoli Józefackiej


2017-01-1420.01.br (piątek) o godz. 17.00. zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii naszej uczennicy Nikoli Józefackiej, " signum temporis".
Nikola w listopadzie ub.r otrzymała Stypendium Artystyczne
Miasta Szczecin za rok 2016.
Poprzednio prace fotograficzne Nikoli Józefackiej można było
oglądać przy okazji wystawy "Sacrum i profanum" na
przełomie grudnia i stycznia równo rok temu w liceum
Plastycznym w Szczecinie

" signum temporis" - zapowiada się bardzo tajemniczo oraz intrygująco.

Po wernisażu odbędzie się semestralne spotkanie z rodzicami.
Nicola Józefacka jest uczennicą IV klasy Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusiego w Szczecinie na kierunku reklama wizualna.

"Jej świat nie mógł istnieć bez sztuki, dlatego w cztery lata temu jej nazwisko znalazło się na liście osób przyjętych do znanego szczecińskiego liceum. Okres edukacji zmienił znacząco jej spojrzenie na rzeczywistość, wyostrzył zmysły, otworzył serce i umysł. Tutaj narodziła się pasja wychwytywania ulotnych chwil za pomocą spustu migawki, potrzeba wnikliwego obserwowania ludzi i siebie, umiejętność dostrzegania piękna w najmniejszych rzeczach.

Nicola zajmuje się malarstwem, najchętniej maluje pejzaże. Pierwsze miejsce jednak przynależne jest fotografii. Aktualna wystawa zatytułowana „Signum temporis” (znaki czasu) - jest prezentacją prac z ostatniego roku, który był – jak twierdzi autorka – w jej dziewiętnastoletnim życiu przełomowy i naznaczony przewartościowaniami. Fotografie Nicoli to zatrzymane w kadrze epizody: jedne mgliste i zanikające, inne manifestujące swoją wyrazistość. Pokazane obok siebie w świadomie wybranych kadrach paradoksalnie naprowadzają na coś co jest poza nimi.

Oglądając je, warto przypomnieć Fryderyka Nietzsche: „(...) mgnienie oka, jest i znowu nie ma, wyszła z nicości i staje się nicością, a jednak powraca jak duch i zakłóca spokój późniejszego spojrzenia (...)”.

Beata Marchlik-Hulbój
(kierownik sekcji plastycznej, nauczyciel rzeźby)


wszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie