W środę 22 bm na zajęciach malarstwa z kl IIIb1 zainaugurowano „Warsztaty malarskie z Talensem”.


2017-11-27W Liceum Plastycznym im. Constantina Brancusi w Szczecinie (szkoły, która w przyszłym roku obchodzi jubileusz 70-cio lecia) uczy się aktualnie 141 uczniów. Malarstwo jest obowiązkowe na poziomie wszystkich czterech lat nauki i kończy się tzw „Małym Dyplomem”.
Ćwiczenia programowe nie wyczerpują zakresu zajęć malarskich: dochodzą do tego plenery ( kilka w roku ), konkursy, pokazy na imprezach zewnętrznych promujących szkołę itp.
I oczywiście praca indywidualna.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów chcemy ich zapoznawać z nowymi technologiami dostępnymi na rynku – w celu poszerzenia wiedzy ale też i spektrum wyboru, zarówno w sensie technik i technologii jaki i możliwości finansowych młodzieży (lub ich rodziców). Dodatkowo - wobec zjawiska narastającej liczby uczuleń (które ujawniają się dopiero po jakimś czasie ) na różnego rodzaju materiały używane w procesie kształcenia artystycznego, wskazane jest przedstawienie alternatywy wobec np. farb olejnych rozcieńczanych terpentyną. Nie są nią farby akrylowe - zarówno ze względu na swoje właściwości jak i prościej z tego tytułu, że malarstwo olejne jest nie tylko ważnym ale przede wszystkim obowiązkowym elementem edukacji malarskiej.
W ramach warsztatów prezentowane i poddane próbom są farby olejne najnowszej generacji rozcieńczane wodą a także media i materiały wykończeniowe do tych farb. Oprócz idei „farb nieuczulających” istotną ich zaletą jest „odourless” - czyli ich bezzapachowość pozwalająca na pracę w pomieszczeniach mieszkalnych.
Warsztaty będą prowadzone kompleksowo w ramach zajęć z malarstwa w kl II, III i IV, dla klas pierwszych dodatkowo dla chętnych. Warsztaty kierowane są zarówno do uczniów jak i kadry Sekcji Plastycznej a zorganizował je i prowadzi art. plastyk Michał Biernacki..wszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie