I miejsce dla naszych uczniów w III Edycji Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych "Nie zażywam–to wygrywam".


2018-02-13

Dnia 12 lutego uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w III Edycji Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych "Nie zażywam–to wygrywam".
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych: Klaudia Paprocka, Martyna Bertyńska, Maciej Pindral, Martyna Nachyła, Ania Ostafijczyk, Natalia Olechowska, Blanka Gładysz, Julia Klimowicz, Zuzia Maceluch, Maja Ostrowska. Scenariusz napisała Julia Klimowicz, Ania Ostafijczyk oraz Martyna Nachyła. Grupa zaprezentowała swoje umiejętności aktorskie na wysokim poziomie co zaskutkowało zajęciem I miejsca. Dodatkowym wyróżnieniem była nagroda dla Natalii Olechowskiej, która została nagrodzona za grę aktorską.
Opiekę nad grupą sprawowała pani Renata Onufrejczyk.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, iż we współpracy z Wydziałem Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Szczecinie w dniu 12.02.018r. odbył się przegląd sztuk teatralnych pod hasłem „NIE ZAŻYWAM TO WYGRYWAM ” z zakresu profilaktyki uzależnień (nowe narkotyki-„dopalacze”, alkohol, narkotyki i inne środki psychoaktywne).

Konkurs przeprowadzono w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. E. Plater 20 w Szczecinie w którym wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych . Celem konkursu było ukazanie problemów związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, z uwzględnieniem nowych narkotyków- dopalaczy oczami młodzieży, a także zainspirowanie i integrowanie środowisk szkolnych do działań w zakresie profilaktyki uzależnień poprzez formy teatralne. W konkursie rywalizowało 6 zespołów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu Szczecin. Uczestnicy przeglądu otrzymali nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Szczecinie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szczecinie.


Wyniki konkursu:

Kategoria szkoła ponadpodstawowa:
I miejsce - Liceum Plastyczne w Szczecinie, opiekun R.Onufrejczyk,
I miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr III w Szczecinie opiekun grupy M. Jasińska,
II miejsce - Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie opiekun grupy M. Kroehnke.

Kategoria szkoła podstawowa:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 71 opiekun grupy M.Jakielaszek, B.Podbielska, B.Racis,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Szczecinie opiekun grupy E.Błaszczyk-Kubielska,
III miejsce - Szkoła Podstawowa 23 w Szczecinie opiekun grupy M.Jasińska.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji.

Fotorelacja na stronie Głosu Szczecińskiego - link


wszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie