Warsztaty street-artu


2018-03-13W poniedziałek 19 marca w godzinach 8 : 30 do 12 : 30 na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki odbędą się warsztaty malarskie dla kl IV a. Zajęcia te są początkiem cyklu spotkań i warsztatów organizowanych wspólnie z Zakładem Malarstwa WMiNW, których celem są przedstawienie oferty edukacyjnej dla uczniów Liceum Plastycznego, prezentacja programów pracowni, możliwości realizacji artystycznych w zakresie różnych specjalizacji malarskich. Oprócz zajęć warsztatowych można będzie zapoznać się z teoretycznym i praktycznym funkcjonowaniem Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów i jego zapleczem techniczno - naukowym.
Poniedziałkowe warsztaty pod hasłem „Kamuflaż” poprowadzi dr Mariusz Waras, jeden z najwybitniejszych polskich artystów street - artu.
Koordynatorem warsztatów jest mgr Michał Biernacki.
Wyjście na warsztaty o godz 8 :10 z gmachu LP , Grodzka 50.

Lista uczniów biorących udział w warsztatach:
Anna Bątkowska, Ewa Burda, Aleksandra Kołodziejska, Klaudia Piech, Grzegorz Komarec, Gracjan Rożek, Anastazja Olczyk, Alicja Żurawska, Kacper Szczepkowski, Marta Sara Bajer, Klaudia Bogacka, Kinga Brotoń, Aleksandra Filozof, Jakub Markuszewski, Maja Turkowska, Tomasz Wróblewski
Mariusz Waras, Pracownia Obrazu i Street Artu, Katedra Malarstwa
Wydział Malarstwa i Nowych Mediów, Akademii Sztuki w Szczecinie

Ur. 1978 w Gdyni. Dyplom w 2004 roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2008 do 2014 roku, asystent w dyplomowej pracowni malarstwa prof. zw. Jerzego Ostrogórskiego, w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 2010-2013, prowadzący pracownie projektowania graficznego na Wydziale Rzeźby w Katedrze Intermediów ASP Gdańsk. W 2013 obronił pracę doktorską na Wydziale Malarstwa ASP Gdańsk. Od 2014 asystent w dyplomowej pracowni malarstwa prof. Henryka Cześnika. Od 2015 adiunkt na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie na kierunku malarstwo prowadzi autorską Pracownię Obrazu i Street Artu.
Malarz zewnętrzny, grafik, ilustrator, posługujący się głównie techniką szablonu, twórca instalacji, kurator i podróżnik. W dorobku posiada kilkaset murali w ramach projektu „m-city”, kilkadziesiąt wystaw zbiorowych, kilkanaście indywidualnych w 40 krajach. Kurator galerii billboardowej 238x504 w Gdyni. Jeden z trzech kuratorów cyklu wystaw prezentujących polską sztukę ulicy. Od samego początku twórczości fascynuje go miasto i sztuka miejska. Do jego realizacji zaliczają się zarówno małe formy plakatowe, jaki i wielkoformatowe murale często przekraczające kilkaset metrów kwadratowych.wszystkie newsy >
powrt


Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie