Liceum Plastyczne w Szczecinie


Aktualności

Dzień Integracji

2017-11-03
Pierwszaki już pełnoprawnymi "Brancuziontkami". We wtorek odbył się w naszej szkole Dzień Integracji. Klasy I a i Ib pod kierunkiem wychwawczyń: Pań Teresy Pietruszewskiej oraz Marty Sawczuk, przygotowały przedstawienia oparte na świetnych autorskich scenariuszach, znakomitej reżyserii i fantastycznej grze aktorskiej oraz pomysłowej scenografii. Duża wrażliwość twórców, zmysł obserwacyjne oraz celny, wysmakowany dowcip bawiły całą społeczność szkolną. Po uczcie duchowej nastąpiła uczta kulinarna- wszystkie słodkości przygotowane przez pierwszaków zniknęły w krótkiej chwili. Pomyslodawczynią Dnia Integracji, odbywającego się od kilku lat, jest Pani pedagog Jola Ziontkowska.

Kolejną atrakcją Dnia Integracji było przedstawienie Teatru Brama pt. "Meduza", na scenie wystąpił nasz uczeń Wiktor Krajcer. Przedstawienie odbyło się w sali teatralnej Akademii Sztuki w Szczecinie.
Warsztaty w Stein współpraca z Academie Faber Castell

2017-10-31
W dniach 14.X. - 20.X. 2017 r. uczniowie naszego liceum gościli w Academie Faber Castell w Stein koło Norymbergi. W ramach projektu Euroregionu Pomerania odbyły się warsztaty ilusrtarcji z Norą Brugel - niemiecką ilustratorką i kostiumolożką. Uczestnicy projektu zwiedzili najciekawsze zabytki Norymbergi, min. kościół św. Wawrzyńca z ołtarzem Wita Stwosza Germanisches Nationalmuseum, dom Durera oraz cmentarz St. Johannis gdzie spoczywają: Albrech Durer i Wit Stwosz.

Wernisaż prac ilustratorskich. Każda z grup opowiadała o swoich historiach rysunkowych. Na wystawie pojawiły się też małe formy rzeźbiarskie z drutu, które przywieźliśmy ze Szczecina. Było uroczo. Prace oraz zadowolenie na twarzach uczestników mówią chyba same za siebie.


II Edycja finału Slamu Poetyckiego

2017-10-30
W sobotę 28.X.2017 r. o godzinie 16.00 w Piwnicy Kany odbyła się II edycja finału Slamu Poetyckiego. Trzydniowe warsztaty w Liceum Plastycznym prowadzone były przez slamerów: Rudkę Zydel oraz Grzegorza Bruszewskiego. W projekcie dofinansowanym przez Urząd Miasta Szczecin oraz Stowarzyszenie Kamienica Loitzów brało udział pięćdziesięciu uczniów. Nagrody zdobyły: Ewa Burda oraz Zuzanna Wojakowska.


"ŻYCIE" - autorska prezentacja prac artystycznych - Sebastiana Ścibisza

2017-10-21
Sebastian Maksymilian Ścibisz ur. 11 czerwca 1995 w Szczecinie. Absolwent Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Dokładnie 10 lat temu odbyła się pierwsza wystawa młodego artysty. Ekspozycja ta odbyła się w dawnej niegdyś Galerii ,,Na Mariackiej'', dziś ,,Mała Tumska''. To właśnie tam prezentował swoje pierwsze prace malarskie jak i rysunkowe wraz z innymi szczecińskimi artystami oraz ze swoja pierwszą mentorką artystyczną- Elżbietą Bojanowską. To właśnie ta kobieta pod swoimi skrzydłami rozwijała umiejętności młodego ucznia szkoły podstawowej. W tym samym roku otrzymał swoje pierwsze skromne stypendium, które mógł przeznaczyć na zakup potrzebnych materiałów do dalszej nauki. W 2009 roku otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt,, Krajobraz Polski'' zaś w roku 2010 zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. ,, Inne spojrzenie''. Te wszystkie laury zostały zdobyte pod okiem Marioli Grochowskiej, wykładowczyni zajęć plastycznych z Pałacu Młodzieży w Szczecinie. W okresie licealnym otrzymał następujące nagrody i wyróżnienia:

· Laureat nagrody głównej w szkolnym konkursie historyczno – plastycznym, r.2013
· II nagroda w kategorii malarstwa w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. „Pamiętajcie o
Ogrodach'', r. 2014
· Wystawa prac rysunkowych Sebastiana Ścibisz, r.2014
· Udział w warsztatach plastycznych dotyczących ilustracji, które prowadził Rafał Olbiński r. 2014
· Ogólnopolskie Biennale Grafiki Artystycznej Uczniów Średnich Szkół Plastycznych- uczestnik
wystawy pokonkursowej, r.2014
· I miejsce w IV Edycji Miejskiego Konkursu Twórczości Plastycznej i Literackiej ''Ogrody
pływające- czyli Szczecin 2050'', r. 2014
· Stypendium ,,Sięgajcie gwiazd z Rafałem Olbińskim '' Fundacji Neptuna ,,Sięgajcie Gwiazd'',
r.2015
· Wolontariusz artystyczny w TRAFO- Trafostacja Sztuki w Szczecinie, r.2015
· Konkurs dla uczniów szkół plastycznych i studentów kierunków artystycznych ,,Warsztat i
wyobraźnia. Z inspiracji twórczością Zdzisława Beksińskiego''- uczestnik wystawy
pokonkursowej, r. 2015
· Udział w eliminacjach Okręgowej Edycji Olimpiady Artystycznej- sekcja plastyki
· Stypendium artystyczne miasta Szczecin, r.2015
· Udział w Warsztatach Mistrzowskich z Wojciechem Siudmakiem, r.2015
· 1.Ogólnopolski Festiwal Obrazu r.2015-udział w wystawie konkursowej
· II miejsce w eliminacjach okręgowych XL edycji Olimpiady Artystycznej, r.2016
Dzień Edukacji Narodowej

2017-10-11


Szanowne Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz emerytowani pracownicy naszego Plastyka,zapraszamy Was serdecznie na przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które odbędzie się dnia 13.października 2017, o godz, 14.30. Klasa IIb
Wernisaż wystawy poplenerowej LATO 2017

2017-10-06
Zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowej do szczecińskiego Plastyka, 9 października br, godz. 11.40.

Na wystawie będzie można oglądać plon plenerów wakacyjnych organizowanych przez prof. Stanisława Kokolusa.


PLANER KLASY III A W ZAKOPANEM - Wrzesień 2017

2017-10-05
W połowie września, jak coroczna tradycja nakazuje, my - czyli tegoroczni trzecioklasiści wraz z wychowawcą Krystyną Ćwiklińską i nauczycielem malarstwa Krzysztofem Krzywińskim, udaliśmy się na dwutygodniowy plener malarski do Zakopanego.
Podróż była długa i męcząca, ale udało nam się ją przetrwać. Zakopane przywitało nas błękitnym niebem i palącym słońcem. Jednakowoż- pogoda w górach bywa zmienna i już następnego dnia lało jak z cebra.
Na szczęście nasi opiekunowie byli przygotowani na taką okoliczność. Aby nie przerywać rytmu malowania, zaprowadzili nas do zadaszonych muzeów ( jak Chałupa Sabały oraz Willa " Koliba" ), abyśmy tam mogli malować zakopiańskie eksponaty.

Przerwy między malowaniem stanowiły wycieczki . Udało nam się odwiedzić m.in. Galerię Antoniego Rząsy i Dolinę Kościeliską, gdzie przemiły pan przewodnik poczęstował nas oscypkami. Wyszliśmy także do teatru

im. Witkacego, a wystawiona tam sztuka pt. " Metafizyka dwugłowego cielęcia" bardzo przypadła nam do gustu. Jednakże atrakcją, która była najbardziej zbliżona do naszych artystyczno-szkolnych serduszek, było zwiedzanie zakopiańskiego Liceum Plastycznego im. Kenara. Dyrektor tegoż plastyka - Stanisław Cukier - pozwolił nam na podziwianie naszych kolegów po fachu podczas ciężkiej i mozolnej pracy, jaką my dobrze znamy. Swoje zajęcia umilają góralską muzyką i śpiewem, podczas gdy my... hmn. Nieważne. Ważne jest to, że szkoła udostepniła dla nas kawiarnię szkolną, gdzie ostatniego dnia odbył się wernisaż podsumuwujący cały plener. Był to dla nas naprwadę miły gest. Dyrektor Liceum Plastycznego w Zakopanem pogratulował nam trudu włożonego w prace i wytrwania, a także podziękował naszym opiekunom za wspieranie nas i opiekowanie się nami.

Oprócz wielu wpaniałych prac, przywieźilśmy także dużo oryginalnych ( jak na liceum plastyczne przystało ) wspomnień, takich jak: chodnik upadłych teczek na korytarzu w pociągu, zapakowanie się jak sardynki w puszce do malutkiego busiku ( i to dwa razy ! ), wejście przypadkiem na prywatną posesję, skoki przez płoty, kapiele w błocie, jazda sankami grawitacyjnymi na Gubałówce, słodziutkie owieczki na tle majestatycznych gór, widok Giewontu od strony ściany samobójców, atak krwiożerczych gęsi, narodowe oglądanie " Shreka 2", muczące krowy, spacer " Drogą pod Reglami ", zakwasy i wiele, wiele innych zapadających w pamięć chwil.
Całe dwa tygodnie mineły bardzo szybko. Pożegnaliśmy zimne i deszczowe Zakopane i w blasku zachodzącego słońca wróciliśmy późnym wieczorem do naszych szczecińskich plastycznych murów.

Katarzyna Krzyczkowska


Wystawa I Biennale Plakatu Ekologicznego w Szczecinie - Ochrona ssaków morskich

2017-10-02Prace uczestników I Biennale Plakatu Ekologicznego do obejrzenia w Plastyku. Wystawę otworzył,/21.09.br , o godz. 11.40/ Andrzej Błażejczyk,artysta -plastyk- nasz absolwent i komisarz wystawy.Celem konkursu na plakat ekologiczny jest podniesienie poziomu wiedzy i edukacji na temat powszechnego, rosnącego zagrożenia zanieczyszczeniami produktami cywilizacyjnymi (trwałe plastiki, niezniszczalne polimery i inne...) pływającymi w akwenach morskich. Dla zwierząt w nich żyjących są to „obiekty do zjedzenia”. Doskonale wpisują się w „jadłospis” wielorybów, waleni, delfinów itp. Ich zły wpływ na środowisko ssaków morskich jest ogromny.

Ograniczamy się tu do wąskiego nurtu zanieczyszczeń morskiej biosfery produktami cywilizacyjnymi. Łatwiej jest zauważyć i zrozumieć pomniejszy problem jaki my ludzie sprawiamy los morskim ssakom poprzez powszechne używanie wszelkich toreb, worków, opakowań, innych wyrobów plastikowych. Tak bardzo dla nas wygodnych, o których szybko zapominamy... i używamy kolejnych nowych!

Wystawa stanowić będzie wizualną formę upowszechniania wiedzy o istniejących zagrożeniach ekologicznych. Dotyczy to również osób zawodowo i geograficznie związanych z gospodarka morską. Szczecin – miasto portowe, ośrodek kultury morskiej, z Akademią Morską, stanowi ważne ogniwo na mapie gospodarczej Europy. A Bałtyk jest najbardziej zanieczyszczonym morzem na naszej planecie.

Cykliczność wystaw i publikowanie plakatów tematycznych znacznie podniesie poziom „zauważalności” problemów związanych z pojęciem ekologii. Studenci wchodzący w życie zawodowe, również Ci nowo zatrudniani w gospodarce morskiej, stanowić będą trzon intelektualny i techniczny. Od ich przyszłej pracy, ze zrozumieniem rosnących zagrożeń ekologicznych, zależy tak dużo.


"niebko|terror" - wystawa naszych absolwentek Marleny Kruk i Karoliny Jakubiszyn

2017-09-16fot. L.Niedochodowicz

"niebko|terror". My - dwie dziewczyny z Niebuszewa. Przedstawiamy swoje obrazy, które tak naprawdę skrajnie się różnią - Jak nasze charaktery.
Z pewnością łączy nas jedno - lubimy tworzyć.


Karolina - spokój znajduję w naturze: zajmując się roślinami, górskimi wyprawami. Często obserwuję niebo. Uwielbiam jego przeróżne oblicza, te które utrwaliłam, chciałam pokazać innym.
Na wystawie znajdują się obrazy, które namalowałam obserwując niebo z okna mieszkania, spoza mojej firanki. Jedne bardziej przemyślane, inne powstające pod wpływem chwili. Chociaż się różnią, przedstawiają ten sam obszar.

Marlena – lubię doszukiwać się ładnego w brzydkim, nowego w starym. Do malarstwa podchodzę bardzo emocjonalnie, jest to taki trochę „striptiz duszy”.
Moje prace są spontaniczne, ekspresyjne. Przedstawiają nietypowe sytuacje, trudne do określenia grymasy, osobiste melancholie. Mogą zarówno śmieszyć jak i smucić.
Projekt Polska - Niemcy - Białoruś - tylko dla klas II-III regulamin

2017-09-15


Regulamin konkursu kwalifikującego do udziału w trójstronnym projekcie międzynarodowym Polska –Niemcy-Białoruś tylko dla klas II-III1. Postanowienia ogólne:
- organizatorem konkursu jest Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie przy ul. Kurkowej 1,
- tematem konkursu jest wykonanie kartki świątecznej lub okolicznościowej
- konkurs przeznaczony jest dla uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie
- prace należy oddać do 06.10.2017 r. do pracowni rzeźby nr 30. do godz. 11.00
- rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 10.10.2017 r. do godz. 16.00

2. Udział w konkursie:
- aby wziąć udział w konkursie należy spełnić następujące warunki:
zaprojektować i wykonać kartkę z życzeniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku lub Świąt Wielkanocnych lub kartkę okolicznościową. Projekt powinien być wykonany w dwóch wersjach (elektronicznej i papierowej).

KARTKA PAPIEROWA - format A5, technika dowolna (np. akwarela, tempera, collage, wydruk, techniki mieszane), papier dopasowany do techniki (np. papier akwarelowy, czerpany, karton ozdobny itp.).

KARTKA ELEKTRONICZNA - format A5, jpg. Powinna nawiązywać do kartki papierowej.

- kartkę należy dostarczyć w zamkniętej kopercie. Kopertę opatrzyć Nickiem. W drugiej kopercie należy umieścić informację z tym samym hasłem oraz imię, nazwisko i klasę osoby zgłaszającej się do konkursu.

- kartkę elektroniczną należy przesłać na adres: projektyulojca@gmail.com
W tytule należy wpisać Nick autora.

- do konkursu można zgłosić tylko jedną, własną pracę (w dwóch wersjach).

3. Komisja konkursowa:
- nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwać będzie komisja w składzie:
Przewodniczący:
Monika Buchalska
Członkowie:
Katarzyna Łącka -Kupiec
Beata Marchlik-Hulbój
Jolanta Podwalska
Ryszard Szymański4. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna.

5. Nagrody:
- w drodze konkursu zostanie wyłonionych 14 osób.
- zwycięzcy konkursu wezmą udział w trójstronnym międzynarodowym projekcie.


Termomodernizacja w Liceum Plastycznym im. C.Brancusi

2017-08-21


Zachęcamy wykonawców usług budowlanych do zapoznania się z warunkami przetargu
ogłoszonego przez Centrum Edukacji Artystycznej na stronie BiP pt:
Termomodernizacja budynków Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie.
Numer sprawy: FS.2601.120.2017.KM
https://bip.e-cea.pl/cea/zamowienia-publiczne/postepowanie-114


Komunikaty na początek roku szkolnego 2017/2018

2017-08-21XXV Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski

2017-06-20
W dniach od 29 maja do 9 czerwca 2017 roku na terenie Leśnego Parku Kultury

i Wypoczynku w Bydgoszczy - Myślęcinku odbył się kolejny XXV Ogólnopolski Plener

Rzeźbiarski zorganizowany dla uczniów szkół plastycznych z całej Polski. Jego celem była

realizacja w drewnie dużych rzeźb plenerowych inspirowanych formami animalistycznymi,

które tradycyjnie uwzględniały funkcję siedziska.

W wyżej wymienionym plenerze Liceum Plastyczne w Szczecinie reprezentował zespół

realizacyjny w składzie:

1. Nikola Szczudlińska

2. Wiktor Krajcer

3. Szymon Tkaczuk

Uczniowie III klasy specjalności: formy rzeźbiarskie specjalizacja: snycerstwo podczas

pleneru wykonali kompozycję przestrzenną o funkcji siedziska pt. „ Dziobodzisko ”

zaprojektowaną pod kierunkiem nauczyciela prowadzącego mgr Iwony Suchorskiej – Patyk.
Komunikat - dla rodziców uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2017/2018

2017-06-19


Zapraszamy rodziców uczniów, którzy zostali przyjęci do klasy pierwszej Liceum Plastycznego w Szczecinie, na spotkanie organizacyjne z dyrektorem szkoły w dniu 27 czerwca 2017 r. ( wtorek )

Spotkanie organizacyjne rozpocznie się w holu szkoły o godz. 17:00


Wystawa podsumowująca warsztaty złocenia i srebrzenia detali meblarskich

2017-06-09
Wystawa podsumowująca warsztaty złocenia i srebrzenia detali meblarskich dla mieszkańców Szczecina. Na wystawie możemy oglądać prace, które powstały podczas tych warsztatów. Uczestnicy wybierali różne techniki złocenia, wykonując swoje prace przy użyciu złota i srebra płatkowego bądź też folii metalowych. Prace możemy oglądać w holu Liceum.
Serdecznie zapraszamy.
Warsztaty złocenia i srebrzenia detali meblarskich

2017-06-05
W Liceum Plastycznym trwają warsztaty złocenia i srebrzenia detali meblarskich dla mieszkańców miasta. Pod kierunkiem prowadzącej specjalizację Renowacja mebli i detali snycerskich Magdaleny Wieruckiej-Jakubowskiej zainteresowani procesem złocenia i srebrzenia doskonalą swoje umiejętności złocąc srebrem i złotem płatkowym na różnych kolorach bolusu oraz zapoznając się z techniką i technologią złocenia szlagmetalem i szlagaluminium na mikstion. Prace przygotowawcze obejmują wykonanie odlewów detali snycerskich z kauczuku silikonowego oraz gipsu a także przygotowanie zapraw, izolacji i zabezpieczenia z szelaku. Warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem dorosłych, młodzieży i dzieci. Prace powstałe podczas warsztatów będzie można oglądać w holu Szkoły 9. czerwca br.

Serdecznie zapraszamy.


Dzień Dziecka w Teatrze Letnim

2017-06-01
1 czerwca 2017 roku, uczniowie Liceum Plastycznego brali czynny udział w organizacji corocznej imprezy BRZDĄC 2017, która odbyła się w szczecińskim Teatrze Letnim z okazji Dnia Dziecka.
Główną częścią imprezy był wielki koncert z udziałem blisko 1000 artystów dziecięcych, którzy z powodzeniem występują na szczecińskich i ogólnopolskich scenach.
Teren Parku Kasprowicza został zamieniony w jeden wielki plac zabaw.

Do udziału w imprezie zaproszono również najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a szczególnymi gośćmi byli wychowankowie placówek wychowawczo - opiekuńczych oraz członkowie stowarzyszeń i fundacji.

Uczniowie Liceum Plastycznego malowali dziecięce buzie oraz asystowali najmłodszym, podczas tworzenia prac plastycznych. Na koniec zorganizowano wystawę plenerową powstałych prac i wyłoniono najlepsze, a ich twórcy otrzymali nagrody.
Patronat nad imprezą sprawował Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka, Kawaler i Kanclerz ORDERU UŚMIECHU.Złocenie i srebrzenie detali meblarskich – warsztaty dla mieszkańców Szczecina

2017-05-29"Dekalog " - wernisaż wystawy malarstwa Roberta Nawe

2017-05-28


1.06. 2017 r. o godz. 17:00 w Liceum Plastycznym przy ulicy Kurkowej 1, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Roberta Nawe pt. "Dekalog".

Robert jest uczniem II klasy Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie na kierunku: projektowanie graficzne. „Sztuką interesowałem się od najmłodszych lat i zawsze wiedziałem, że jest nieodłączną częścią mojej osobowości. Najbardziej intryguje mnie malarstwo figuratywne. Interesują mnie relacje personalne oraz towarzyszący im nastrój. W prezentowanych pracach przedstawiłem w sposób syntetyczny egzystencjalne prawdy w formie 10 Przykazań”.
" PIĘKNE ZACHODNIOPOMORSKIE-moja mała ojczyzna " - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla gimnazjalistów

2017-05-27


Dn. 23.05.2017 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla gimnazjalistów woj.zachodniopomorskiego organizowanego przez naszą szkołę którego tytuł brzmiał :
" PIĘKNE ZACHODNIOPOMORSKIE-moja mała ojczyzna "
PATRONAT HONOROWY : MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO OLGIERD GEBLEWICZ
-Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac w czterech kategoriach.

Decyzją JURY w wyniku głosowania

Nagrodę GRAND PRIX -otrzymuje ucz. MAJA OSTROWSKA kl. III
z Gimnazjum nr 3 w Chojnie za prace z rysunku.

Nagrodę w kategorii. - Malarstwa otrzymała ucz. ZOFIA OPOWICZ lat 16
z Gimnazjum nr 12 w Szczecinie.
Nagrodę w kategorii. -Rysunek otrzymał ucz. ŁUKASZ CIOŁEK lat 15
z Gimnazjum w Bierzwniku.
Nagrodę w kategorii -Grafika otrzymała ucz. WIKTORIA PEŁKA lat 16
z Gimnazjum nr 7 w Szczecinie.
Nagrodę w kategorii - Fotografia otrzymał ucz. MICHAŁ OSMELAK lat 15
z Gimnazjum nr 9 w Szczecinie .
Organizator postanowił także nagrodzić GIMNAZJUM NR 9 w Szczecinie oraz
GIMNAZJUM im. Marka Kotańskiego w Góralicach
za liczny udział ich uczniów w konkursie i zaangażowanie nauczycieli.
Wystawa i wręczenie nagród Laureatom odbędzie się 2. czerwca o godz.11.30 w gmachu
Liceum Plastycznego

ZAPRASZAMY

Protokół Jury - (pdf)

LICEUM PLASTYCZNE w SZCZECINIE - organizator konkursu plastycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych woj.zachodniopomorskiego pt" PIĘKNE ZACHODNIOPOMORSKIE - moja mała ojczyzna" serdecznie DZIEKUJE za zaangażowanie nstp. nauczycielom; Paniom - Frączek Danucie z ZS w Mostach, Banaś Ewie z GM nr.12 w Szczecinie, Piotrowicz Marzenie z GM nr.2 w Nowogardzie, Ogonowskiej Beacie z GM nr 1 w Chojnie Czyżak Agnieszce z GM w Nowogardzie, MIchalskiej Iwonie z ZS w Szczecinku, Obuchowicz Agacie z ZS w Kołobrzegu, Witkowskiej Renacie z GM w Bierzwniku, Jastrzębskiej Ilonie z ZS w Myśliborzu, Jałoszyńskiej Urszuli z ZS w Dolicach, Jasiewicz Beacie z GM nr.1 w Międzyzdrojach, Kołodziejek Monice z GM. w Koszalinie, Ślężak Jolancie z GM w Maszewie, Kanisz Bożenie z GM nr 3 w Szczecinku, Grzywacz Dorocie z GM w Dobrej Szcz., Zdybickiej Monice z GM nr.7 w Szczecinie, Stachowskiej Monice z GM nr.21 w Szczecinie, Kilian-Sierakowskiej Kindze z GM nr.9 w Szczecinie, Mazur Teresie z GM w Góralicach i Sałańskiemu Maciejowi ZS w Dębnie Lubuskim Wszystkim wymienionym życzymy zadowolenia z pracy i wielu sukcesów ich wychowanków.

Marlena Bojarska-Sztuk


Spotkanie z Anną Augustynowicz w Klubie 13 Muz

2017-05-26


12 maja klasa II A wraz z wychowawcą Krystyną Ćwiklińską, miała okazję wziąć udział w wykładzie pani reżyser Teatru Współczesnego w Szczecinie- Anny Augustynowicz. W wykładzie uczestniczyła głównie młodzież licealna. Pani reżyser opowiadała o swoim artystycznym życiu m.in. o tym jak to było być jedną z niewielu kobiet pracujących w teatrze jako reżyser, o tym co dają jej wystawiane przez nią sztuki oraz co zmieniły one w jej życiu. Po wstępnym wykładzie Anny Augustynowicz, reżyser odpowiadała na pytania zgromadzonych osób. Była także możliwość obejrzenia zdjęć z wyreżyserowanej przez panią Augustynowicz sztuki teatralnej.
Anna Augustynowicz została uhonorowana tytułem Ambasador Szczecina. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Współczesnego. Spotkanie z panią reżyser poszerzyło naszym uczniom wiedzę na temat świata teatralnego, a szczególnie na to co dzieje się za kurtyną.

Katarzyna Krzyczkowska


Noc Muzeów w plastyku

2017-05-16
Zapraszamy na wydarzenia Nocy Muzeów do szczecińskiego Plastyka w godz. 18.00-24.00.
W programie:
- zwiedzanie zakamarków zabytkowego budynku kamienicy Loitzów: historia gotyckiej kamienicy oraz wzloty i upadki bankierskiej rodziny Loitzów,
- zwiedzanie pracowni artystycznych (malarskiej, rzeźbiarskiej, projektowania graficznego, grafiki warsztatowej),
- tajemnicze przejścia i korytarze, pokój nauczycielski z innej bajki.
- podglądanie uczniów podczas zajęciach malarskich oraz możliwość spróbowania własnych sił w rysunku węglem i kredą, pokaz technik renowacji .
- możliwość obejrzenia wystawy prac dyplomowych tegorocznych absolwentów – Dyplom 2017. Prezentowane będą prace dyplomowe z zakresu kształconych specjalności oraz dodatkowo prace uczniów z pracowni rysunku, malarstwa i rzeźby.
godz. 18.00-23.00
Warsztaty:
a) ceramika- praca na formach gipsowych
b) jak stworzyć własne graffiti
c) odnawianie starych mebli krok po kroku
d) grafika warsztatowa –pozytyw negatyw
e) warsztaty kolażu
godz. 20.00
Przygoda ze sztuką w noc muzeów: wykład Architektura gotycka na Pomorzu Zachodnim
Zapraszamy.


Pierwsze miejsce dla Mai Kuczyńskiej w ogólnopolskim konkursie plastycznym z malarstwa

2017-05-04
Uczennica klasy IIB Maja Kuczyńska zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym z malarstwa pt. "Siedem Grzechów Głównych".
Rozdanie nagród odbyło się 05.04.2017. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.
Gratulujemy.
Dyplom 2017

2017-04-23
W ramach obchodów DNI OTWARTYCH SZKOŁY, w piątek 21 kwietnia o godzinie 17.00, odbyło się otwarcie wystawy prac dyplomowych tegorocznych 28 absolwentów.
Prezentowana wystawa ma interdyscyplinarny charakter. Oprócz prac z zakresu specjalizacji projektowanie graficzne oraz snycerstwo obejmuje również ekspozycję prac końcowych 
z wybranych przez każdego ucznia dwóch przedmiotów artystycznych: rysunku i malarstwa lub rysunku i rzeźby. Tak różnorodna prezentacja prac stanowi wyjątkowe podsumowanie czterech lat nauki w Liceum Plastycznym.
Wernisażowi wystawy towarzyszyło także rozstrzygnięcie konkursu na „Najlepszy Dyplom 2017”. Celem konkursu było wybranie i nagrodzenie najlepszej pracy dyplomowej. Spośród prac, które otrzymały ocenę celującą z części praktycznej egzaminu dyplomowego, jury przyznało Nagrodę:

w kategorii projektowanie graficzne Joannie Knasińskiej za pracę pt. „Opracowanie graficzne katalogu oferty zastosowania makrofotografii w przestrzeni mieszkalnej 
i biurowej”.
Prowadzący: Michał Biernacki oraz Remigiusz Kostera.

w kategorii snycerstwo Natalii Barszczowskiej za pracę pt. „Płaskorzeźba o funkcji dekoracyjnej inspirowana kompozycjami ukształtowanymi przez naturę”.
Prowadzący: Iwona Suchorska - Patyk oraz Edward Rogalski.
Tytułem Absolwenta Roku 2017 nagrodzono Joannę Knasińską.


Wernisaż Wystawy Prac Dyplomowych 2017

2017-04-19
Zapraszamy na uroczyste otwarcie Wystawy Prac Dyplomowych 2017.
Które odbędzie się dnia 21.04.2017 w Kamienicy Loitzów w Szczecinie ul. Kurkowa 1, o godzinie 17:00
W programie:
Prezentacja tegorocznych prac dyplomowych, wręczenie nagród Najlepszy Dyplom 2017 w kategoriach projektowanie graficzne oraz snycerstwo oraz Nagrody Absolwent 2017.


Dni Otwarte Szkoły w dniu 21 kwietnia 2017 - zapraszamy

2017-04-12
Liceum Plastyczne w Szczecinie zaprasza na Dni Otwarte Szkoły w dniu 21 kwietnia 2017

W programie zwiedzanie pracowni artystycznych, kiermasz prac uczniów, możliwość poznania uczniów i nauczycieli niepowtarzalnej szkoły artystycznej.

8.30 - 16.00


"Nic w tym normalnego”- wernisaż fotografii Marty Sary Bajer

2017-04-02
Marta Sara Bajer, uczennica klasy III Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie, na profilu: techniki druku artystycznego. Z fotografią zetknęła się w gimnazjum. Pierwszym powodem do robienia zdjęć była przekora – aparat fotograficzny, dostępny tylko dla Mamy Marty, stał się obiektem jej pożądania – tak się zaczęła przygoda z fotografią, która trwa już 4 lata. Tematem jej prac są najczęściej portrety. Jak twierdzi autorka, przez pokazanie wyrazu oczu modela, grymasu ust czy światła padającego na kosmyki włosów, realizuje opowieść o świecie, który jawi się jej jako tajemnica.
Swoją pierwszą, fotograficzną wystawę Marta zatytułowała „Nic w tym normalnego”.


"Krótka historia rzeczy" - wernisaż powarsztatowy

2017-03-30
We wtorek 4 kwietnia 2017 r. o godz. 18.30 na ul. Obrońców Stalingradu 17. w Szczecinie odbędzie się powarsztatowy wernisaż prac studentów Akademii Sztuki w Szczecinie oraz uczniów klasy III Liceum Plastycznego im. C. Brancusi pt. "Krótka historia rzeczy".
Opieka artystyczna: prof. Agata Michowska i dr Anna Orlikowska - prowadzące Pracownię Działań Multimedialnych w Akademii Sztuki oraz Beata Marchlik-Hulbój prowadząca pracownię rzeźby w Liceum Plastycznym.


Mateusz Wojtynka awansował do ogólnopolskiego etapu Przeglądu Plastycznego

2017-03-20
Nasz uczeń Mateusz Wojtynka (malarstwo) został jednym z laureatów etapu makroregionalnego 12 Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Centrum Edukacji Artystycznej jest uczniem klasy 3 ( renowacja mebla i wyrobów snycerskich). Jego prace w bieżącym roku szkolnym mieszkańcy Szczecina mogli podziwiać na indywidualnej wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej "Promedia" w Szczecinie oraz kilku zbiorowych wystawach poplenerowych "Wiosna, lato jesień zima na Pomorzu Zachodnim". Jest stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci wspierającego uczniów szczególnie uzdolnionych.
Naszą szkołę na przeglądzie makroregionalnym reprezentowali:
Ewa Burda - rzeźba
Anastazja Olczyk - rysunek
Mateusz Wojtynka - malarstwo

Wielkie gratulacje Mateusz!

Fot. M.Biernacki


Warsztaty performance z prof. Januszem Bałdygą

2017-03-13
Warsztaty performance z prof. Januszem Bałdygą wykładowcą na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu:
warsztaty będą się odbywały 13, 14, 15 marca br. w godzinach 9.00-16.00 z przerwą od 13.00 do 13.30 w pracowni rzeźby nr 30.
Spotkanie autorskie będzie we wtorek o 12.00 (planowane miejsce Galeria Szkolna ND), natomiast pokaz powarsztatowy w środę o 13.00 (prawdopodobnie w sali gimnastycznej). Osoby, biorące udział w warsztatach:
Maria Jędrzejewska, Wiktor Krajcer, Nikola Szczudlińska, Marta Molenda, Szymon Tkaczuk, Aleksandra Eidorowicz, Maja Turkowska, Julia Mosora, Paweł Janicki, Zuza Wojakowska, Emilia Mołodecka, Monika Kowalska, Aleksandra Brejwo, Natalia Modrzewska, Oskar Rekowski, Patrycja Redlarska, Ewa Burda.


Wystawa fotografii Kacpra Szczepkowskiego

2017-03-12
Samodzielna wystawa fotografii Kacpra Szczepkowskiego.
Otwarcie 14.03.2017 (wtorek) godz.17:00
wystawa potrwa do końca marca br.
zapraszamy


Studniówka 2017

2017-02-24
W piątek 27 stycznia odbyła się studniówka klas czwartych Liceum Plastycznego, która w tym roku miała miejsce w siedzibie firmy Buchalter. Tradycyjnie rozpoczęła się dostojnym polonezem, którego zatańczyli dyrektor szkoły, uczniowie oraz grono pedagogiczne. Maturzyści bawili się do rana, a niekwestionowanym królem balu został Mistrz Krzysztof Krzywiński, królowe zaś były trzy: Amanda Szczasiuk, Aleksandra Brudnicka i Paulina Żugaj.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, a tegorocznym maturzystom życzymy połamania długopisów na egzaminach!


Mały Dyplom klas IV 2017

2017-02-13


6 i 7-go lutego 2017 odbyły się obrony Małego Dyplomu. Uczniowie klas IV prezentowali swoje prace dyplomowe z malarstwa, rysunku i rzeźby.

Prace tegorocznych absolwentów prezentowały się bardzo interesująco szczególnie zwracały uwagę dyplomy z rzeźby, wyróżniały się kreatywnością w podejściu do podejmowanego tematu.

Ciekawsze prace prezentujemy w naszej relacji.


Martyna Falewicz "Tydzień bez nieobecnej", gips, drut, tkanina. Praca inspirowana wierszem Jarosława Borszewicza pt. "Tydzień dla nieobecnej" odnosząca się do zmysłu jakim jest dotyk.
Paulina Gawron, postać wykonana z drutu inspirowana rysunkami Henri de Toulouse Lautrec'a.


Nicola Józefacka, "uniKAT", odlew gipsowy, wnętrze malowane złota farbą, oświetlone.

Natalia Barszczowska-Kujawa, "Królowa śniegu", projekt i wykonanie ramy do lustra oraz serii miseczek ceramicznych powstałych z masy lejnej, szkliwionych.
Ewa Marusiak
praca dyplomowa z rzeźby. Bez tytułu; modelina, tkanina, technika własna.
Próba zbudowania postaci, która mogłaby być bohaterem filmów lalkowych z interesującą animacją poklatkową. Autorka rzeźby jest zwolenniczką filmów animowanych dla dzieci, które produkuje studio Laika.
Martyna Groth, praca inspirowana opisem postaci zakochanego człowieka w powieści Wiktora Hugo "Nędznicy", ceramika nieszkliwiona z elementami szkliwionymi, drut.
Wiktoria Kamińska, zestaw naczyń inspirowanych kulturą japońską w kolorystyce czarno-czerwonej. Ceramika formowana ręcznie, szkliwiona.
Aleksandra Monkiewicz, "Puzzle paleontologiczne", ceramika nieszkliwiona.


Daria Szymańska, lampa zbudowana z koralików mocowana na linach.

Paulina Żugaj, forma kubika świetlnego z motywem drzewa, ceramika patynowana.

Nikola Piasecka, "Geo-wazony", naczynia ceramiczne wykonane z masy lejnej, szkliwione.
"Miedzy tobą, a mną" - I Szkolny Konkurs Poezji

2017-02-04
"Miedzy tobą, a mną".
We wtorek (31.01.2017) odbył się I Szkolny Konkurs Poezji. Komisja złożona z: pani redaktor Kuriera Szczecińskiego - Elżbiety Kubery; pani Agnieszki Zaleskiej - polonistki LP; pani Doroty Łatko - polonistki LP oraz pana Edwarda Rogalskiego - nauczyciela snycerstwa LP, wybrała wiersze:
Oli Eidorowicz, uczennicy kl. II (1. miejsce), Ewy Burdy, uczennicy klasy III (2. miejsce) oraz Nicoli Józefackiej, uczennicy klasy IV (3. miejsce). Oprawa muzyczna - Klara Gorąca, flet poprzeczny oraz Zuza Wojakowska - skrzypce.
Nagrodzonych wierszy mogliśmy posłuchać w interpretacji aktora szczecińskiego Teatru Współczesnego - pana Wojciecha Sandacha.

CIESZYMY SIĘ Z WYGRANYMI.


Eliminacje do Myślęcinka

2017-02-03
W tym roku do Myślęcinka na plener rzeźbiarski pojadą:
Nikola Szczudlińska,
Patryk Ławrynowicz
Wiktor Krajcer.
Natomiast wyróżnienie otrzymała Maria Jędrzejewska.
Projekty rzeźbiarskie uczniów zostały wybrane w ramach szkolnego, tajnego głosowania. Jak co roku konkurs organizowała pani Iwona Suchorska-Patyk.


"Teatr w zasięgu ręki" warsztaty z Adamem Walnym

2017-01-30
24, 25 stycznia 2017 r. w pracowni rzeźby nr 30. odbywały się warsztaty pt. "Teatr w zasięgu ręki". Przez dwa dni od 9:00 do 17:00 Poprowadził je Adam Walny - twórca Teatru Przedmiotu, "człowiek orkiestra". Autor wielu spektakli lalkowych, nagród. Twórca przedmiotów i lalek, które grają w jego spektaklach.

Udział w warsztatach poprzedził kwalifikujący konkurs rzeźbiarski na który najciekawsze prace wykonali uczniowie:

Ewa Burda, kl. III a, „Plaga – człowiek pchła”
Patryk Ławrynowicz, kl. III b, „Kameleonica”
Maria Jędrzejewska, kl. III b, „Suzi”
Natalia Modrzewska, kl. I a, „Klucznik”
Emilia Mołodecka, kl. I b, „Harini- opiekunka leśnych zwierząt
Paweł Janicki, kl. II b, „Męczennik”
Wiktoria Kamińska, kl. IV b, „Linshi”
Wiktor Krajcer, kl. III b, „Żanetka”
Julia Frost, kl. II a, „Józio”
Olga Kurbet, kl. II b, „Kukiełka z biomateriałów”
Kacper Szczepkowski, kl. III a, „Miedziana gołębica”
Katarzyna Wojtanowska, kl. II b, „Betty, martwa kurtyzana”
Robert Nawe, kl. II a, „Rzeźba przedstawia człowieka poddanego ciężkiej goryczy życia”
Michalina Bober, kl. IV a, „Andrzej”

Relacje z warsztatów:

  Zakończenie przygody z teatrem lalkowym.

  Warsztaty budowy i animacji lalki.

   Warsztaty lalkarskie, dzień II.Warsztaty finansowane są przez Urząd Miasta Szczecin.

Uczniowie biorący udział w warsztatach:

Michalina Bober, kl. IV a
Ewa Burda, kl. III a
Julia Frost, kl. II a
Paweł Janicki, kl. II b
Maria Jędrzejewska, kl. III b
Patryk Ławrynowicz, kl. III b
Wiktoria Kamińska, kl. IV b
Natalia Modrzewska, kl. I a
Wiktor Krajcer, kl. III b
Olga Kurbet, kl. II b
Emilia Mołodecka, kl. I b
Robert Nawe, kl. II a
Kacper Szczepkowski, kl. III a
Katarzyna Wojtanowska, kl. II b

Więcej na: http://www.walnyteatr.pl/
Akcja charytatywna SUJM w Załomiu

2017-01-28


Plastycy z pomocą!

14 stycznia grupa uczniów z SUJM-u wyruszyła do SP 39 w Załomiu na festyn charytatywny. Cel jest bardzo szlachetny, zbieramy na rehabilitacyjne dla Pani Kariny Walczyk, która właśnie wybudziła się ze śpiączki. Plastycy przekazali swoją artystyczną energię robiąc z dziećmi maski i malując im twarze, dyrektor Liceum Plastycznego Pan mgr Artur Sawczuk przekazał również kilka prac uczniów naszej szkoły na aukcje.
Trzymamy kciuki za Panią Karinę i wierzymy że uda się jej odzyskać zdrowie. Wiosną, mamy zamiar wesprzeć podstawówkę z Załomia w kolejnej akcji.

tekst: Paweł Janicki
fot. Joanna Knasińska"Piękne Zachodniopomorskie - moja ojczyzna" konkurs dla szkół gimnazjalnych

2017-01-26


Serdecznie zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. "Piękne Zachodniopomorskie - moja ojczyzna"

Uliczki, domy, skwery, które znam, przy których się zatrzymuję, których widokiem się nasycam…
W nich dorastam, czerpiąc radość z piękna natury, znajomych kamieniczek i zabytków. W tych
obrazach dzieciństwa jest wspomnienie miejsc bliskich, kochanych, które pozostaną we mnie na zawsze
I . Cele Konkursu :
1. Wykonanie prac, których motywem przewodnim będzie ukazanie piękna województwa
zachodniopomorskiego.
2. Promocja utalentowanej młodzieży wrażliwej estetycznie i aktywnej twórczo oraz ich nauczycieli.
3. Zachęcenie młodzieży zdolnej, ambitnej do wypowiedzi w różnych dyscyplinach plastycznych.
4. Inspirowanie twórców do doskonalenia umiejętności.
5. Wymiana doświadczeń uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz konfrontacja dokonań w
zakresie sztuk plastycznych.

II. Kategorie Konkursu :
1. Rysunek (format minimum A3).
2. Malarstwo (technika dowolna, format A3).
3. Grafika (także komputerowa, format maks. A3, wydruk bez oprawy).
4. Fotografia (A4).

III. Przebieg Konkursu :

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych.
2. Uczestnik może nadesłać maksymalnie dwie prace w danej kategorii nie prezentowane
w innych konkursach.
3. Prace należy przesyłać lub dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2017 r
(decyduje data stempla pocztowego) na adres: Liceum Plastyczne w Szczecinie,
ul. Kurkowa 1, 70-543 Szczecin.
4. Oceny dokona Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Liceum Plastycznego w Szczecinie.
5. Komisja Konkursowa zbierze się i dokona oceny prac oraz ich wyboru na wystawę pokonkursową. Komisja przyzna następujące nagrody:

● Grand Prix
● wyróżnienia w każdej kategorii.

Laureat nagrody Grand Prix oraz laureaci wyróżnień w poszczególnych kategoriach, mogą ubiegać się o przyjęcie do Liceum Plastycznego w Szczecinie z pominięciem egzaminów praktycznych i po spełnieniu określonych warunków.
Komisja zastrzega sobie możliwość zmiany przyznania nagród w zależności od poziomu nadesłanych prac.
6. Wręczenie nagród odbędzie się podczas wystawy pokonkursowej w siedzibie Liceum Plastycznego w Szczecinie.
7. Nagrodzeni uczestnicy otrzymają nagrody rzeczowe fundowane przez organizatorów i sponsorów.
8. Udział w Konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne reprodukowanie prac w celach promocyjnych.
9. Uczestnik, akceptując postanowienia przebiegu konkursu, oświadcza, iż wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych w zakresie koniecznym do przeprowadzenia konkursu, ogłoszenia wyników w sieci Internet oraz organizacji wystawy pokonkursowej i przyznania nagród.
10. Prace nadesłane na konkurs, a nieodebrane do miesiąca od zakończenia wystawy przechodzą
na własność organizatora.
UWAGA: Prace na odwrocie należy oznaczyć: uczeń – imię i nazwisko, kategoria, wiek, nazwa i adres szkoły, nauczyciel/opiekun.
Regulamin konkursu dostępny na stronie LP w Szczecinie www.plspszczecin.republika.pl i jest on jedynym dokumentem określającym jego zasady.

Osoba do kontaktu: Marlena Bojarska-Sztuk tel. 512 005 556, e-mail: marlena@sztuk.net


" signum temporis " - wystawa fotografii Nikoli Józefackiej

2017-01-14
20.01.br (piątek) o godz. 17.00. zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii naszej uczennicy Nikoli Józefackiej, " signum temporis".
Nikola w listopadzie ub.r otrzymała Stypendium Artystyczne
Miasta Szczecin za rok 2016.
Poprzednio prace fotograficzne Nikoli Józefackiej można było
oglądać przy okazji wystawy "Sacrum i profanum" na
przełomie grudnia i stycznia równo rok temu w liceum
Plastycznym w Szczecinie

" signum temporis" - zapowiada się bardzo tajemniczo oraz intrygująco.

Po wernisażu odbędzie się semestralne spotkanie z rodzicami.
Nicola Józefacka jest uczennicą IV klasy Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusiego w Szczecinie na kierunku reklama wizualna.

"Jej świat nie mógł istnieć bez sztuki, dlatego w cztery lata temu jej nazwisko znalazło się na liście osób przyjętych do znanego szczecińskiego liceum. Okres edukacji zmienił znacząco jej spojrzenie na rzeczywistość, wyostrzył zmysły, otworzył serce i umysł. Tutaj narodziła się pasja wychwytywania ulotnych chwil za pomocą spustu migawki, potrzeba wnikliwego obserwowania ludzi i siebie, umiejętność dostrzegania piękna w najmniejszych rzeczach.

Nicola zajmuje się malarstwem, najchętniej maluje pejzaże. Pierwsze miejsce jednak przynależne jest fotografii. Aktualna wystawa zatytułowana „Signum temporis” (znaki czasu) - jest prezentacją prac z ostatniego roku, który był – jak twierdzi autorka – w jej dziewiętnastoletnim życiu przełomowy i naznaczony przewartościowaniami. Fotografie Nicoli to zatrzymane w kadrze epizody: jedne mgliste i zanikające, inne manifestujące swoją wyrazistość. Pokazane obok siebie w świadomie wybranych kadrach paradoksalnie naprowadzają na coś co jest poza nimi.

Oglądając je, warto przypomnieć Fryderyka Nietzsche: „(...) mgnienie oka, jest i znowu nie ma, wyszła z nicości i staje się nicością, a jednak powraca jak duch i zakłóca spokój późniejszego spojrzenia (...)”.

Beata Marchlik-Hulbój
(kierownik sekcji plastycznej, nauczyciel rzeźby)


Wystawa prac laureatów Stypendium Artystycznego Miasta Szczecin 2016

2017-01-12


Od 04 stycznia w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta Szczecin (budynek główny, Ip.) można oglądać prace laureatów Stypendium Artystycznego Miasta Szczecin. Wśród stypendystów są nasi uczniowie:

Nikola Józefacka,
Paula Goryń,
Joanna Knasińska,
Mateusz Wojtynka.

Gratulujemy i zapraszamy do odglądania wystawy.
 
Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat : 91/488-13-14
e-mail : lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2016 Liceum Plastyczne w Szczecinie