Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w SzczecinieGaleria Liceum Plastycznego

Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki.
Leonardo da Vinci
"MAKROFOTOGRAFIA" - wystawa fotografii Joanny KnasińskiejWystawa fotografii Tomasza Sikory


16.12.2016 Wystawa Tomasza Sikory w ramach spotkania „Sięgajcie Gwiazd”- Spotkania z Mistrzem Tomasz Sikora i goście, z udziałem znamienitych artystów: Mistrza Tomasza Sikory oraz Sylwii Mańko i Mateusza Sikory


Wystawa fotografii "Sacrum i profanum"


Na wystawie zaprezentowanych zostało ok. 70 prac fotograficznych w tym 30 wykonanych techniką analogową. To jedna z większych wystaw fotografii w szkole prezentuje prace uczniów klas drugich, trzecich oraz czwartych.
Wystawa współfinansowana ze środków Miasta Szczecin


Iluzja przestrzeni - wirtualna wystawa. Podstawy projektowania - kompozycja


Na wystawie prezentowane są prace uczennic klas 2a i 2b, które powstały na zajęciach przedmiotu Podstawy Projektowania- Kompozycja w roku szkolnym 2014/15. Naszym zadaniem było wykonanie iluzji przestrzeni​ za pomocą gradientu.

Uczestniczki wystawy:
2a: A.Brudnicka, M.Obszyńska, J.Knasińska, N.Józefacka, P.Żugaj, P.Gawron,
2b: N.Piasecka, N.Kujawa, M.Juszczyk, M,Groth.

Prace wykonano pod kierunkiem: mgr M. Bielec
Fotografie i tekst: J.Knasińska


Wirtualna wystawa klasy IV B2


Wystawa dotyczy prac wykonanych w ostatnich trzech latach w pracowni Form użytkowych. Są to między innymi: patery, szkatułki i syntezy form zwierzęcych. Prace prezentują nasz rozwój artystyczny oraz umiejętności jakie nabyliśmy na zajęciach Snycerstwa.
Uczestnicy wystawy: N. Gwiazdowska N. Wojdyła J. Kołodziej A. Kośmider E. ​Stępniak H. Wilk E. ​Brandt
Prace wykonano pod kierunkiem: mgr M. Bielec, mgr M. Wierucka, mgr E. Rogalski
Fotografie: N. Gwiazdowska, N. Wojdyła i J. ​Kołodziej


Wystawa - Lato 2014


Lato 2014 - to wystawa prac malarskich uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie powstały one na 3 plenerach : w Ińsku, Dobrzanach i w Tyrawie Wołoskiej. Różnorodność krajobrazów Pomorza i Bieszczad, zastosowanie rozmaitych technik malarskich oraz indywidualna interpretacja pejzażu zaowocowała interesującymi pracami. W plenerach wzięło udział ponad 20 uczniów i absolwentów Liceum Plastycznego


Dyplom z Malarstwa, Rysunku i Grafiki 2013Wystawa rysunku Eweliny Kołakowskiej pt: "DELIRIUM"


Ewelina Kołakowska (ur. w 1993 r.). Uczennica Liceum Plastycznego im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Jej rysunki przedstawiają wyniki obserwacji i badań nad własnymi przeżyciami psychicznymi, przez co, nacechowane są silnym ładunkiem emocjonalnym, wyrażonym w bardzo ekspresywny sposób. Głównym środkiem wyrazu między Artystką a Odbiorcą jest alegoria. Autorka nie podaje tytułów, aby nie sugerowały, ani nie ograniczały interpretacji Oglądającemu. Choć istnieje pewien ustalony koncept, i może on zostać subiektywnie rozwinięty przez Widza...
tekst: Bartosz Korkuć - czytaj cały tekst


Wystawa poplenerowa "Siemuszowa"


Plener zorganizował Stanisław Kokolus w sierpniu 2012 r; miejsce pleneru : Bieszczady Niskie wieś- Siemuszowa u stóp Stonnego, uczestniczyło w nim 6 uczniów naszego Liceum.


Wystawa poplenerowa „Dobrzany 2012”


W tegorocznym, już trzynastym, plenerze na gościnnej Ziemi Dobrzańskiej uczestniczyło ośmioro uczniów z Liceum Plastycznego im. C.Brancusi oraz ośmioro gości z Rostocku /Niemcy/. Mecenasem działań artystycznych było Miasto i Gmina Dobrzany, które sfinansowało plener w ramach współpracy transgranicznej Euroregionu „Pomerania” – „Małe Projekty”.


Wystawa "szkice i malarstwo"


Prace powstały w trakcie trzydniowych warsztatów z Panem Wojciechem Siudmakiem 05-07.09.2012 r. w ramach programu " Spotkanie z Mistrzem ".


Wystawa - Pracowni Fotografii 2012


Wystawa prezentuje ok. 50 zdjęć wykonanych tradycyjnymi technikami fotograficznymi i z zastosowaniem współczesnych technologii cyfrowych. Wystawa obejmuje prace uczniów z ostatnich trzech lat i potrwa do 8 czerwca 2012 r.


Niemojów 2011 - wystawa poplenerowa klasy IIIA


Plener, organizowany corocznie w ramach programu klas trzecich odbył się w dolinie rzeki Orlicy, na pograniczu polsko-czeskim, w Górach Orlickich i Bystrzyckich w dniach 04-14.09.2011 r. W plenerze wzięła udział klasa IIIA rocznik 2009 - 2013, opiekunowie Leszek Niedochodowicz, Michał Biernacki.


"ich portrety" - wystawa fotografii Aleksandry TeresińskiejRysunek - Wystawa robocza prac uczniów Oficyny Graficznej


20 pażdzierika 2010 roku Pani Jolanta Drąszkowska – Prezes szczecińskiej firmy „ NEPTUN DEVELOPER „ podjęła decyzję o finansowaniu projektu stworzenia pracowni graficznej oraz spotkań młodzieży ze znanymi artystami współczesnymi, realizowanych w formie warsztatów. Dzięki tej śmiałej i wizjonerskiej decyzji powstała pracownia graficzna, nazwaliśmy ją: OFICYNA GRAFICZNA Liceum Plastycznego w Szczecinie. Obecna wystawa jest prezentacją rysunków uczniów, na podstawie, których stworzyliśmy 16-to osobową grupę realizującą program nauczania grafiki warsztatowej. Wierzymy że zaangażowanie i pasja z jaką obecnie pracują uczniowie przyniesie im sukcesy artystyczne a Pani Jolancie Drąszkowskiej i nam satysfakcje ze stworzenia młodym twórcom wspaniałych warunków do nauki.

Dyrektor Liceum Plastycznego w Szczecinie Artur Sawczuk
Nauczyciele prowadzący ; Ryszard Szymański, Wojciech Zieliński


Poplenerowa wystawa malarstwa "Jesień 2010"Poplenerowa wystawa malarstwa "Dobrzany 2010"


Działalność Galerii Liceum Plastycznego zostaje zainaugurowana wystawą poplenerową Dobrzany 2010. Wybór jest nieprzypadkowy, ponieważ podczas dotychczasowych jedenastu edycji plenerów organizowanych na terenie Miasta i Gminy Dobrzany, młodzież realizowała nie tylko cele artystyczne , ale również gromadziła fundusze na zabezpieczenie ruin średniowiecznego kościoła w Szadzku. Tegoroczny plener odbył się w dniach 25.VI. – 03.VII., uczestniczyło w nim 20 uczniów pod opieką artysty-malarza Stanisława Kokolusa, a praca młodych twórców zaowocowała powstaniem aż 80 prac. Podobnie jak i w latach poprzednich finansowego wsparcia udzielili burmistrz Witold Kasprzak-Dżyberti oraz radni Miasta i Gminy Dobrzany. Nieocenioną rodzinną atmosferę stworzyli Państwo Teresa i Eugeniusz Radożyccy.

Właściwie przygotowany debiut młodego artysty może stać się początkiem drogi wiodącej do najznamienitszych sal wystawowych świata. Galeria Liceum Plastycznego ma tworzyć doskonałe warunki ekspozycyjne, zachęcać uczniów do podejmowania wysiłku i sięgania po realizacje najśmielszych artystycznych wizji. Każdy przyszły adept sztuk plastycznych, który wesprze swój talent pracą otrzyma szansę na zaistnienie w świecie sztuki. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, znakomite światło umiejscowione zostały w przyjaznym otoczeniu zabytkowej kamienicy. Możemy się tym cieszyć dzięki hojności firmy Neptun Developer sp. z o.o. Z całego serca dziękuję za to Pani Prezes Jolancie Drąszkowskiej oraz Pani Dorocie Kaweckiej. W dzisiejszych czasach to niespotykany gest, aby fundatorzy angażowali się w tak niekomercyjne przedsięwzięcie służące wyższym celom.

Artur Sawczuk, dyrektor Liceum Plastycznego w Szczecinie - 15 września 2010r
sponsorem galerii jest firma Neptun Developer sp. z o.o.Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych
im. Constantina Brancusiego w Szczecinie
70-543 Szczecin, ul. Kurkowa 1
tel: sekretariat: 91/488-13-14 ,
+48 690637242
e-mail: lpszczecin@gmail.comCopyright © 2008 - 2020 Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie